Kpss kaç net kaç puan

Kpss kaç net kaç puan

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans ve Önlisans oturumlarından sonra KPSS Ortaöğretim oturumu sınavı  da yapıldı.
ÖSYM tarafından sınav soruları ve cevap anahtarının da yayımlanmasıyla beraber sınava giren adaylar kaç net yaptıklarını öğrenmiş oldular.
Şimdi herkesin merak ettiği Kpss’de kaç net kaç puan eder? sorusuna cevap olarak aşağıdaki tablodaki bilgileri sizlere sunuyoruz.
Daha önceki yıllarda yapılan sınavlar baz alınarak KPSS Ortaöğretim, KPSS Önlisans ve KPSS Lisans net ve puanları düzenlenerek aşağıdaki tabloda +1 puan veya -1 puan farkla verilmiştir.Fakat her sınavın standart sapma değerleri farklı olduğundan bu tablodaki değerler değişiklik gösterebilir.Şimdi hep beraber Kpss ortaöğretim kaç net kaç puan,Kpss önlisans kaç net kaç puan ve Kpss lisans kaç net kaç puan getirir yani kısacası Kpss kaç net kaç puan yapar sorusuna cevap olacak bilgileri aşağıdaki tablolar yardımıyla inceleyelim; 

Kpss kaç net kaç puan

Yukarıdaki bilgilerden ayrı olarak Kpss kaç net kaç puan ortaöğretim,Kpss kaç net kaç puan önlisans ve Kpss Lisans kaç net kaç puan yapar öğrenmek için aşağıdaki KPSS Puan hesaplama robotunu kullanabilirsiniz.

KPSS puan hesaplama robotu için tıklayınız…

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir