Adayların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar!

Sınavda dikkat edilmesi gerekenler

Sınavda dikkat edilmesi gerekenler,16 Ekim 2016 tarihinde Pazar günü saat 9.30’da yapılacak olan 2016 KPSS Önlisans sınavı için adayların özellikle aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekir.

1-Sınav Giriş Belgesi

ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet sitesinden indirebilirsiniz.Fotoğrafın ve Sınav Giriş Belgesi üzerindeki yazıların net ve okunabilir olması gerekir.Sınav Giriş Belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaklardır.

2-Nüfus Cüzdanı veya Pasaport

Adayların özellikle bu kısıma çok dikkat etmeleri gerekir.Zira ehliyet veya benzeri kimlik kartları geçerli değildir.Sadece Nüfus Cüzdanı veya Pasaport geçerli olacaktır.Nüfus Cüzdanında  T.C. Kimlik Numarası,soğuk damga ve fotoğraf olması gerekir.Pasaport kullanacak olanlar ise pasaportun süresine dikkat etmeleri gerekir.Süresi geçmemiş olmalıdır.

3-Sınav Süresi

Sınav Süresi 120 dakikadır.

4-Bunları Yanınızda Bulundurmayın

Adayların sınava çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo vb. haberleşme araçlarıyla,cep bilgisayarı, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,silah vb. teçhizatla girmeleri yasaktır.

egitimbaz.com olarak sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz…

ÖSYM’nin Tam metnine ulaşmak için tıklayınız…

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir