Yargıtay Memur Personel Alımı

Yargıtay Memur Personel Alımı

Yargıtay Memur Personel Alımı İlanı ile hangi pozisyonlara memur alınacaktır?

Yargıtay Memur Personel Alımı

Yargıtay Memur Personel AlımıYargıtay Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim düzeylerinden toplam 60 adet Zabıt Katibi personel alınacaktır.

Kpss Lisans,Önlisans ve Ortaöğretim düzeylerinden alınacak olan personellerin dağılımı aşağıdaki gibidir.

KPSS Lisans düzeyi : 20 personel
KPSS Önlisans düzeyi : 20 personel ve
KPSS Ortaöğretim düzeyi : 20 personel
olmak üzere toplam 60 adet Zabıt Katibi alınacaktır.

Yargıtay Memur Personel Alımı Başvuru Şartları

Lisans ve Önlisans için KPSS 2016 yılı ve Ortaöğretim için 2014 KPSS Sınavı geçerli olacaktır.

Ayrıca İlk defa devlet memurluğuna atanacak olan adaylar, başvurunun son günü olan 25/11/2016 itibari ile 35 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir.

Lisans mezunları KPSS P3,Önlisans mezunları KPSS P93 ve Ortaöğretim mezunlarının da KPSS P94 puanları baz alınacak olup bu puanlardan en az 70 ve üstü almaları gerekmektedir.

Fakülte veya Yüksekokul mezunları 80 saat Bilgisayar dersi veya 150 saat Daktilo dersi aldıklarını belgelemeleri halinde ,onlardan MEB onaylı sertifika istenmeyecektir.

Fakat Lise veya dengi okul mezunlarından MEB onaylı en az 120 saat bilgisayar dersi aldıklarına dair sertifika istenecektir.

Ayrıca sınavda 3 dakikada imla ve noktalama kurallarına riayet ederek eksiksiz olarak 90 kelime yazabilecek adaylar alınacaktır.

Yargıtay Memur Personel Alımı Başvuru Yeri ve Tarihi

Başvurular 21 Kasım 2016 ile 25 Kasım 2016 tarihleri arasında Yargıtay Başkanlığının (http://basvuru.yargitay.gov.tr/) internet adresinden sadece online yapılacaktır.

Yargıtay Memur Personel Alımı İlanının Genel ve Özel şartları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz…

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

Egitimbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.